02177743010-11

دندان‌پزشکان آمریکایی از ایالت‌های محروم دل نمی‌کنند!
۱۳۹۵/۰۶/۰۱

دکتر مایکل کولیک(Michael J. Kowolik) ، رئیس دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه ایندیانا، یکی از مدعوین هفدهمین کنگره سالانه انجمن اندودنتیست‌های ایران بود. او یکی از چهره‌های تعیین کننده سیاست‌های مدیریت خدمات دندان‌پزشکی در ایالات متحده آمریکا است و به همین دلیل، مناسب دیدیم درباره توزیع نیروی متخصص و سیاست‌های آن در این کشور با او گفتگویی داشته باشیم که در ادامه می‌خوانید.

زمزمه‌های تغییر قوانین نظام پزشکی
۱۳۹۵/۰۶/۰۱

لزوم تغییر قانون سازمان نظام پزشکی موضوعی بود که برای اولین بار از سوی وزیر بهداشت مطرح شد.سید حسن هاشمی، دوم مرداد در حاشیه بازدید از افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در استان البرز گفت: «ما به عنوان وزارت بهداشت معتقدیم که قانون نظام پزشکی در برخی موارد دارای نقص‌های جدی است؛ هم از جهت حقوق خدمت‌گیرندگان و هم حقوق صنف. اشکالاتی مطرح است که به دلیل فنی بودن، نمی‌توان آن را در این جلسه بیان کرد. در مجموع قانون نظام‌پزشکی باید بازنگری شود اما خود سازمان نظام پزشکی باید این پیشنهاد را مطرح کند.»

چرا تعرفه‌گذاری در دندان‌پزشکی به سرانجام نمی‌رسد؟
۱۳۹۵/۰۶/۰۱

ازآنجاکه سلامت دهان و دندان، به‌نوعی پنجره سلامت بدن ما محسوب می‌شود، سازمان بهداشت جهانی در تعیین راهبردها و خط‌مشی‌های پیش روی نظام‌های بهداشتی و درمانی، توجه به‌سلامت دهان و دندان را جزء اولویت‌ها قرار داده است و دولت‌ها را برای ارائه خدمات حمایتی و درمانی مناسب تشویق می‌کند.

دغدغه وزیر در احیا طرح بهداشتکار دهان چیست؟
۱۳۹۵/۰۶/۰۱

رئیس هیات‌مدیره انجمن دندان‌پزشکان ایران درباره تعامل میان انجمن‌ها و وزارت بهداشت گفت: «قرار بر این است که انجمن‌های علمی دندان‌پزشکان چندی پیش از پایان مردادماه نقشه راهی که اهداف موردنظر وزارت بهداشت درباره تأمین نیرو برای اعزام به مناطق محروم را تأمین می‌کند، ارائه دهند. امیدواریم اولین گام تجربه تعامل میان انجمن‌ها و وزارت بهداشت تجربه مثبتی باشد.»

کالاهای قاچاق دندان‌پزشکی، هزینه‌های درمانی را افزایش می‌دهند
۱۳۹۵/۰۶/۰۱

رئیس اداره واردات تجهیزات دندانپزشکی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: کالاهای قاچاق دندانپزشکی موجب شکست خوردن درمان و ایجاد هزینه های چند برابری برای بیمار می شوند. دکتر محمد مهدی گلابگیران، افزود: از آنجایی که هویت کالاهای قاچاق مشخص نیست، احتمال تقلبی بودن آن ها وجود دارد